Снощи, освен представянето на новия ъпгрейдвам модел PlayStation 4 Pro, от Sony обявиха официално и очакваната Slim версия. Всъщност официалната информация беше кратка, което е разбираемо, защото фокуса беше прехвърлен на новия Pro Модел, а и повечето вече беше известно, благодарения на изтеклата информация и снимки от преди малко повече от две седмици, повече тук. PS4 Slim ще излезе на 16-ти Септември, по малко от два месеца преди излизането на PS4 Pro, с цена от 299 евро .
Освен видимо променения дизайн, конзолата е с 30% по малка и 16% по лека от досегашния PS4 модел, функционалността и хардуерните характеристики остават не променени. Конзолата изглежда супер, или поне на мен ми допада. Но … за 100 евро по малко заслужава ли си? При положение, че има нов, по мощен PS4, с характеристики невиждани до сега , ако ще ъпгрейдвам, със сигурност няма да е със Slim модела.
А някаква информация относно тези които имат PS4 „Original“ – ще се поддържат ли новите заглавия за тях поне 2-3 години още? Има ли някакви виждания върху този „проблем“ 🙂
Проблем няма, стария и новия модел ще си вървят паралелно, каквото тръгва на стария, ще тръгва и на новия и обратното. Няма да има изключения. Простата разлика е, че на новата конзола ще е с по добра графика.
То така като се замисля е по-добре така 🙂 По този начин живота и на старата PS4 ще е по-дълъг понеже най-вероятно ще задължават разработчиците да правят игрите и за двете версии – PS4/PS4 Slim и PS4 Pro. Но зависи колко самите разработчици ще искат да свалят графиките за старата PS4 – но мисля че за тях не е кой знае каква драма – най-много да почнат да ги правят „готини“. Но аз така и иначе съм казал че поне 3-4 години ще карам със сегашната си конзола така че не вярвам да има кой знае какво раздвиждаване за тях години 🙂
Сега на 29 тогава две игри(два диска) от играта FIFA 17 ли ще излиза?Един за ps4 и един за ps4 pro?!!!!!!!!?
диска ще е дин, и ще върви както на новия, така и на стария пс4, с разликата, че на новия ще поддържа по добра графика
slim е за хората които нямат PS4 и нямат нужда от Pro заради недостиг на TV което да покаже разликата..